“Qyteti që Rrëfen”: Familja Myderrizi

Pasaporta e Familjes Myderrizi

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Nga Familja Myderrizi ndër dekada kanë spikatur arsimtarë të përkushtuar, inxhinierë, mjekë dhe intelektualë që kontribuan në historinë e qytetit dhe në promovimin e emrit të tij brenda dhe jashtë vendit. Njihuni me kontributin e familjes në qytetin e Durrësit, duke lexuar historikun e përmbledhur dhe të paraqitur më lart.