“Qyteti që Rrëfen”: Familja Vlashi
Redaksia - Amfora.al 30 December 2022

Pasaporta e Familjes Vlashi.

“Qyteti që Rrëfen”, përmbledhja për herë të parë e historive të familjeve...
Redaksia - Amfora.al 30 December 2022

“Qyteti që Rrëfen” është nisma që synon të dokumentojë historitë e familjeve të vjetra të Durrësit d...

“Qyteti që Rrëfen”, nisma që sjell një tjetër dimension të Durrësit historik
“Qyteti që Rrëfen”, nisma që sjell një tjetër dimension të Durrësit historik
Erjola Azizolli 28 December 2022

Gjashtë pasaporta të familjeve më të vjetra durrsake, me kontribut të jashtëzakonshëm në historinë e qytetit, kanë dokumentuar veprat e figurave të spikatura që formësuan historinë e Durrësit modern dhe që spikatën në disa fusha, si në mjekësi, diplomaci, tregti, arsim dhe në lëvizjen patriotike.

Lexo Artikullin
Qyteti që Rrëfen
Qyteti që Rrëfen
Redaksia - Amfora.al 27 December 2022

“Zëri i Kulturës”/ Episodi 18

Lexo Artikullin
Nuk ka postime Te gjitha te shfaqura

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/nwmcvqij/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109