“Qyteti që Rrëfen”: Familja Myshketa

Pasaporta e Familjes Myshketa.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Familja Myshketa është një derë e madhe në Durrës, nga e cila spikati avokati Hysen Myshketa, që i qëndroi bindjeve të tij politike përballë çdo tiranie, duke e paguar me jetë. Gjithashtu intelektualë që kontribuan në disa fusha dolën nga kjo derë, duke spikatur edhe në një talent të trashëguar ndër breza, angazhimin me muzikën. Njihuni me kontributin e familjes në qytetin e Durrësit, duke lexuar historikun e përmbledhur dhe të paraqitur më lart.

Redaksia - Amfora.al

Amfora.al është një media online kushtuar arkeologjisë dhe monumenteve të kulturës në Shqipëri, me fokus në qytetin e Durrësit. Ne synojnë informimin e qytetarëve për zhvillimet mbi arkeologjinë dhe monumentet e kulturës. Përmbajtja e këtij shkrimi është përgjegjësi e redaksisë së Medias Amfora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *