Grupimi “Bicycle Durrës” nderohet me titullin “Mirënjohja e Qytetit”

Mbrëmjen e së hënës grupimi qytetar “Bicycle Durrës” u nderua me titullin “Mirënjohja e Qytetit”, nga Shoqata Durrësi Autokton. Kryetari i shoqatës, Abdulla Deliallisi, çmoi angazhimin e të rinjve në krijimin e një komuniteti për përdoruesit e biçikletës në qytet dhe angazhimin për krijimin e infrastrukturës së nevojshme. “Për kontributin në krijimin e një grupi … Continued

“Rikthe buzëqeshjen për festa”, të rinjtë ndihmojnë familjet në nevojë

Një natë përpara ndërrimit të viteve, të rinjtë në qytetin e Durrësit me moton “Rikthe buzëqeshjen për festa”, i erdhën në ndihmë familjeve në nevojë, duke i dhuruar ushqime dhe veshje, për të kaluar të gëzuar natën e ndërrimit të viteve. Për rreth 15 familje në zonën e ish-Kënetës, Shkozetit, Lagjes 18 dhe Spitallës, u … Continued


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/nwmcvqij/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109