“Kërtusha 2022”, karriera e një skulptori modern të pa kompromis

Skulptori 70 vjeçar Qazim Kërtusha përmblodhi ditët e fundit të prillit karrierën e tij 50 vjeçare, në pikën ku edhe e nisi, pranë Universitetit të Arteve. Ekspozita e hapur nga skulptori Qazim Kërtusha në Galerinë FAB solli rreth 70 punime të Kërtushës, derdhur në materiale si mermer, bronz dhe dru. Ai solli për publikun edhe një katalog … Continued


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/nwmcvqij/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109